Co je to Blockchain?

15.12.2017

Kryptoměny se všude po světě těší stále větší oblibě. S nimi je spojený pojem Blockchain.

Blockchain je veřejná databáze, technologie spojená s kryptoměnami. Jsou v ní anonymně zaznamenány a uloženy veškeré transakce, které s danou měnou byly provedeny. Je to chronologický řetězec záznamů (bloků) o transakcích. Záznam neustále roste a je sdílený mezi všemi uživateli.

Kryptoměny existují pouze v digitální podobě. I když nikdo hmotně nic nevlastní, může pouhým zápisem do blockchainu převést kryptoměny na peněženku jiného uživatele. Transakce tedy představují převody vlastnictví kryptoměn mezi jednotlivými peněženkami. Jakmile do Blockchainu informace (blok) jednou vstoupí, nemohou už být změněny, protože každý jednotlivý zápis ovlivní zápisy následující.

Aby jednotlivé bloky byly veřejně dostupné všem uživatelům, není Blockchain uložen pouze na jednom počítači. Kopie celého Blockchainu mají všichni jednotliví uživatelé. Blockchain automaticky rozšiřují přidáváním bloků a synchronizováním svých kopií s ostatními. Díky této distribuované vlastnosti je Blockchain bezpečný a také nemůže náhle zmizet. 

V budoucnu se pravděpodobně budeme setkávat se stále více Blockchainy. Mnoho technologických startupů i velkých světových bank již nyní investují do Blockchain technologií. Systém Blockchainu vnímají jako nástroj k dosažení větší efektivity a bezpečnosti i jako směr, kterým se současnost ubírá.

DasCoin a Blockchain

Kryptoměna DasCoin využívá k transakcím efektivní DasCoin Blockchain. Jedná se o dosud nejrychlejší a silně zabezpečený systém. Chcete se dozvědět více? Přijďte na naši přednášku Fascinující svět kryptoměn II - DasCoin. Přednáška je ZDARMA.